Warsztaty rowerowe dla ED

24.09.2020

 

WARSZTATY KOLARSTWA GRAWITACYJNEGO DLA UCZNÓW EDUKACJI DOMOWEJ MONTESSORI MOUNTAIN SCHOOLS

 

W październiku zapraszamy  Uczniów ED  MMS do Bielska –Białej na słynne Bielskie Ścieżki Rowerowe ! Okazją do tego będą  Warsztaty Rowerowe przygotowane specjalnie dla nasprzez największy w Polsce dziecięcy klub rowerowy kolarstwa grawitacyjnego Freeridesport we współpracy z trenerami naszego klubu sportowego MMS Dendysski.                                                                                                                            

 

Warsztatowe zajęcia  odbędą się w dniach 20.10.(wtorek)-23.10.(piątek)2020. na Terenach Rekreacyjnych Błonia w Bielsku-Białej, ul.Pocztowa 32. 

 

Program Warsztatów obejmie naukę i doskonalenie wszystkich elementów kolarstwa grawitacyjnego- od poprawnej pozycji na rowerze, techniki hamowania, równowagi i balansu, odciążeń i dociążeń przez naukę pokonywania band, rollerów i otwartych zakrętów, naturalnych i sztucznych przeszkód (korzenie, rockgardeny), jazdy enduro w terenie, pompowania na pumptracku, ćwiczeń na northshorach po podstawy bezpiecznego skakania.

 

Od wtorku (20.10.20.) do piątku (23.10.20.)Rodzice przywożą dzieci rano na treningi, które rozpoczynają się o godzinie  9.00 przy Rowerowni obok toru pumptrack , półgodzinną przerwę na drugie śniadanie planujemy o  godzinie 12.00., kończymy zajęcia  o godzinie 14.00. Uczestnicy muszą posiadać  sprawny rower z 2 (działającymi!) hamulcami i przerzutkami, kask, ochraniacze na łokcie i kolana, mały plecak z bidonem na wodę, zapasową dętką i kurtką przeciwdeszczową.  Rekomendujemy: kask typu fullface, ochraniacz pleców( żółw lub buzer). Przypominamy o konieczności stosownego ubezpieczenia Dzieci na czas trwania warsztatów (polisa obejmująca kolarstwo górskie).

 

Zgłoszenia na Warsztaty Kolarstwa Grawitacyjnego oraz wszelkie pytania z nimi związane prosimy  przesyłać na adres: dendys@freeridesport.pl

 

Opłata za udział w Warsztatach dla Uczniów Szkół Fundacji Królowej Świętej Jadwigi wynosi 380 zł., dla Uczestników spoza szkół MMS -480 zl.

 

Uczestnikom zapewniamy wykwalifikowaną opiekę trenerów i instruktorów Klubu Freeridesport i klubu Dendysski. Podczas przerwy śniadaniowej dzieci otrzymują banana lub baton zbożowy, lemoniadę albo ciepłą herbatę.

Do zobaczenia na Bielskich Ścieżkach Rowerowych!