Podsumowanie sezonu startowego 2014/2015

27.07.2015

Przez cały ubiegły sezon na bieżąco informowaliśmy o osiągnieciach naszych Klubowiczów na trasach ponad 35 imprez narciarskich. Spróbujmy podsumować  sukcesy z zimy 2014/2015!

35 zawodów to łącznie ponad 160 startów naszych zawodników i blisko 70 razy miejsce na podium!

•  Trójka Reprezentantów wzięła udział we wszystkich edycjach Młodzieżowego Pucharu Polski-w Klasyfikacji Generalnej Aniela Sawicka została Liderką Rankingu PZN i FIS sezonu 2014/2015.Marysia Szatan zajęła 27 pozycję , a Kuba Skiba 22. Jako Klub uplasowaliśmy się na 12 pozycji wśród 42 startujących reprezentacji.
  • Zawody FIS INTERKRITERIUM Vratna 2015: Międzynarodowe Zawody Dzieci w Narciarstwie Alpejskim- Nela Sawicka III w slalomie i IV w gigancie !
  • 54 TROFEO TOPOLINO SCI, Folgaria- Aniela Sawicka powołana do reprezentacji kraju na nieoficjalne Mistrzostwa Świata Dzieci.
  • 41 edycja prestiżowych zawodów dla młodszych dzieci O Goralsky Klobucik w Zubercu i 5 naszych Klubowiczów na starcie: Maja Sorupka, Mikołaj Tusiewicz, Olga Biegun, Wiktoria Góra i Tosia Sawicka. Mikołaj przywozi złoto , a Maja srebro!
  •  Byliśmy na każdej edycji Śląskiej Ligi Dzieci i Młodzieży: zakończyliśmy rywalizację klubową na IV pozycji ( po przeliczeniu punktowym każdy z naszych Klubowiczów wywalczył po 208 punktów!), Szkoła w Przyłękowie została viceliderem, a gimnazjum w Koszarawie zajęło V miejsce w zestawieniu szkół. Tak wysokie pozycje zawdzięczamy świetnym wynikom:az 9 razy stawaliśmy na najwyższym stopniu podium, 7 na miejscu II i raz na miejscu 3.Liderkami w swoich kategoriach zostały :Nela Sawicka i Tosia Sawicka, Maja Skorupka zajęła II pozycję , a Piotr Bosak III w bardzo mocnej grupie chłopaków.
  • 3 starty w Lidze Małopolskiej:3 x złoto: Nela, Tosia, Maja; dodatkowo 3 i 5 pozycja Tosi, 7 i 11 pozycja Wiktorii Góry,11 Inki.
  • znakomite rezultaty klubowe w Lidze Śląskiej pozwoliły na start aż 10 naszym reprezentantom w Finale Lig w Kluszkowcach : Nela zwycięża, Maja, Tosia i Kuba na V pozycji, Piotrek IV, Olga X, Michał Dendys XII, Inka XVII, Madzia XXII, Michał XXIV.
  • Ogólnopolskie Zawody Dzieci o Puchar PZN i III miejsce Tosi Sawickiej.
  • 1 z edycji Beskidzkich Nadziei: złoto Mai , srebro Piotrka, brąz Klaudii Kuczyńskiej i IV miejsce Kuby.
  • Nie mogło nas zabraknąć na IV Pucharze Reksia w Bielsku: zwycięstwo Mai i Piotrka, viceliderami Tosia i Kuba, Michał Kalisz na III pozycji, Madzia Kaliszuk V, Tomek Gardaś VI,Olga Biegun IX. Do tego świetny start Przedszkolaków: Tosia Kaliszuk, Hela Sawicka i Franek Duszyński bezbłędnie zaliczyli przejazd i uplasowali się w połowie stawek swoich grup.
  • Klubowicze stanęli też na starcie slalomu równoległego Henryk Kania SKI CUP - siostry Sawickie pokonały wszystkie rywalki w swoich grupach, Michał Kalisz i Olga Biegun zajęli 4 pozycje, Kuba i Tomek 7, Inka 8, a Leon Gardaś 14.
  • Klubowe barwy były obecne także na lokalnych zawodach: Ski Mosty Czechy- 2 x złoto Mai Skorupki; Puchar Wójta Gminy Jeleśnia: Olga i Michał złoto, Piotrek srebro. Puchar Pilska- Tosia i Olga I lokata, Michał III. Puchar Korbielowa- pierwsze złoto w karierze małej Tosi Kaliszuk, zwycięstwo Tosi i Michała, Madzia srebro, a Olga brąz. Dominikańskie Mistrzostwa Polski- aż 4 liderów w grupach: Tosia, Kuba, Olga i Tomek, viceliderzy-siostry Kaliszuk i Michał, IX miejsce Leon.

Zimę 2014/2015 mamy zatem "podliczoną", ale jej miejsce zajął intensywny sezon rowerowy. Rozgrywane są kolejne edycje Mistrzostw Polski i Pucharu Polski w downhillu oraz Joy Ride. Stajemy też do rywalizacji na torach pumptrackowych.

• Puchar Polski Diverse Downhill Contest Góra Żar 2015: Inka Januła III, Michał Dendys IV miejsce
  • II mistrzostwa Bielska-Białej Pump Track 2015: Wiki Góra i Inka złoto, Maja srebro, Tosia brąz, Mikołaj V, Kuba VII.
  • Diverse Beskidia Downhill -Bike Park Palenica- Inka II, Wojtek Dendys IV, Michał Dendys V.
  • Joy Ride Bike Fest Kluszkowce i aż 3 konkurencje z naszymi zawodnikami na starcie:Karcher Dual Slalom: Inka złoto, Wojtek brąz, Michał VIII, a trener Dominik IV; Trek Downhill- Inka zwycięża w grupie kobiet: NS BIKES pumptrack- Inka II, Wojtek VII pozycja.
  • 2 edycja naszego Pucharu MMS DENDYSSKI w pumptracku- 12 czerwca w Bielsku- gratulujemy startu klubowej reprezentacji: Tosi, Wiki, Mikołajowi, Wojtkowi, Kubie i Ince. Na podium stanęli: Tosia, Wiki, Wojtek i Inka.
  • Mistrzostwa Polski w Downhillu- Kasina Wielka: Michał Dendys na VIII pozycji,Inka II viceliderką MP i z dorobkiem 720 punktów na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski ex aequo z Anną Sojką.
  • JUST PUMP IT! Puchar Połudnowej Polski Pumptrack 2015 Rajcza- Wojtek Dendys na 2 miejscu podium.
  • Joy Ride Bike Fest Harenda Zakopane:Karcher Dual Slalom- Michał Dendys 4 miejsce, Wojtek Dendys 2 miejsce.